Someone alive?

Moderatorzy: Pleechu, Cahir

Someone alive?

Postprzez Tyrek » 2014-01-27, 13:33

Hej ludzie!

Odwiedzam forum od jakiegoś czasu (niedawno zacząłem sobie pogrywać w CoC w domowym zaciszu) i tak się zastanawiam, czy jacyś wyznawcy Cthulhu na terenie Polszy jeszcze żyją? Może pytanie zupełnie nie na miejscu, bo patrząc po aktywności na forum, wniosek nasuwa się jeden - Cthulhu w Polsce umarł :( Ale widząc, że tematy są otwierane oraz regularnie pojawiają się miesięczne newsy - pojawia się nadzieja, że ktoś może jednak żyw jeszcze jest i gdzieś w domowym zaciszu lub niewielkim gronie skrytożerców nadal tłucze w swoją ukochaną karciankę :) Czy szansa na spotkanie kiedyś jakiegoś przeciwnika z krwii i kości jest realna w jakimś nieokreślonym terminie, czy raczej można zapomnieć i przerzucać tylko kolejne strony w segregatorach uzupełniając mozolnie kolekcję dla klimatycznych artów? :(
Tyrek
Scientist
Scientist

Re: Someone alive?

Postprzez Pleechu » 2014-01-28, 22:18

Czolem, to zalezy gdzie grasz, ja tu mam baze w Klodzku i jest nas dwoch. Spora czesc jest we Wrocku i sie moze ta czesc reaktywowac, Klocek we Wro np dziala na ostro. Warszawa cos cicho siedzi. Czolem:]
Obrazek
!!!TWO FISTED FULLMETAL CTHULHU PRIEST!!!
Pleechu
Ancient One
Ancient One

Postprzez Tyrek » 2014-01-29, 09:00

Oooo! :) Kultysta! Fajnie widzieć i czytać, że ktoś tam jeszcze żyje w świecie i to na Dolnym Śląsku! :) Ja obecnie pomieszkuję w Lubinie - niby do Wrocławia nie bardzo daleko (ok 80 km) - czasami nawet bywam. Fajnie było by kiedyś zagrać z kimś bardziej doświadczonym, zobaczyć czy interpretacja zasad się zgadza i poznać myki, które rządzą grą :) Obecnie jestem na takim etapie, że patrząc na pulę kart (a już się rozrosła dość znacznie - 4xdelux, 3xcore set, 14xAsylum) nie mam pojęcia co z czym do decków wkładać. Niby widzę jakieś zależności między kartami, ale ogrania brakuje - no i partnerów do gry też :( Poza domowym zaciszem od czasu do czasu, na totalnie amatorskim poziomie.

Może kiedyś uda się jakoś spiknąć :)
Tyrek
Scientist
Scientist

Postprzez Pleechu » 2014-01-30, 21:39

Przyszłość pokarze, czasami łupiemy jeszcze w Horror w Arkham, Posiadłość Szaleństwa czy Znak Starszych Bogów...więc jest dobrze a pro po składania decków, to może pomóc [ale pewnie już znasz]:
http://www.cardgamedb.com/index.php/CoC ... coc-decks/
PZDRYK
Obrazek
Pleechu
Ancient One
Ancient One

Postprzez Tyrek » 2014-01-30, 22:10

Card Game DB oczywiście znam :) Z karciankami jestem generalnie zaznajomiony - grywam w Netrunnera LCG i dość aktywnie wracam do L5R po prawie 1,5 roku nieobecności. Będę rad za jakieś wiadomości odnośnie zorganizowanego grania we Wrocku jak by się jakieś szykowało w przyszłości niedalekiej- najlepiej w czasie weekendu, bo w tygodniu po pracy, a potem do pracy to słabo :/
Tyrek
Scientist
Scientist

Postprzez Pleechu » 2014-01-30, 22:52

Na chwilę obecną delikatnie pada temat mini reaktywacji, oczywiście jak temat wejdzie w zycie zostaniesz powiadomiony:]
Obrazek
Pleechu
Ancient One
Ancient One

Postprzez Cahir » 2014-03-04, 16:44

Podepnę się pod temat w związku z tym, że taki zestawik można zorganizować na turniej we Wrocku:

Mata http://i736.photobucket.com/albums/xx3/Yipe/Call%20of%20Cthulhu%20LCG/KhopeshPlaymat.jpg
plus 2 zestawy akrylowych znaczników z lupką (około 15 na zestaw)
24 dwustronne karty przestawiające jakiś obrazek ( nie orientuje się czy to jakaś forma puzzli czy element gry).
Poster porcyjny dla turnieju

to night kit bodajże z 2012r. cena z przesyłką 120zł. liczyłem na wejściówki za 10zł ale to by 12 osób trza było, a w najbardziej optymistycznej wersji przyjdzie może 7-8 osób. Zatem nawet do 15zł wejsciówka, powiedzmy, że nawet dołożę jakieś nagrody od siebie, ale nadal zastanawiam się czy jest sens. :arrow: Tyrek - przyjechałbyś :?:
Obrazek

Camilla: You, sir, should unmask.
Stranger: Indeed?
Camilla: Indeed it's time. We have all laid aside disguise but you.
Stranger: I wear no mask
Camilla (Terrified aside to Cassilda): No mask? No mask!

The King in Yellow, Act I, Scene 2

Obrazek
Cahir
Elder Thing
Elder Thing

Postprzez Pleechu » 2014-03-04, 23:58

JEST SENS!!!!:]
Obrazek
Pleechu
Ancient One
Ancient One

Postprzez Tyrek » 2014-03-05, 07:20

Przyjechał bym na 99% ;) Ten 1% na jakieś L4 czy inne przypadłości ;) Zakładając, że granie będzie w Sobotę/Niedzielę, to możecie na mnie liczyć :) Zresztą już na FB się zdeklarowałem :P

EDYTA - tylko kwestia Deczora - macie jakieś polecajki dla początkującego - co by powalczyć się dało, żebym nie robił za statystę, ale też jakoś nadmiernie nie pogubił się w zależnościach kart? Byłbym rad za wszelkie porady ;)
Tyrek
Scientist
Scientist

Postprzez Cahir » 2014-03-05, 07:34

nie przejmuj się Tyrek :arrow: ja też nie mam decka, a nawet kart, bo zagram pożyczoną talią, dzięki uprzejmości Pleecha zapewne :-P Widzę, że masz dość duży zasób kart jak na początkującego, poczytaj na forum o deckach, może coś cię zainspiruje, Pleechu na pewno napisze coś od siebie, a ja bym ci proponował na poczatek mono Cthulhu, albo mono Agencję, znaczy coś szybkiego z kontrolą stołu. :?:
Obrazek

Camilla: You, sir, should unmask.
Stranger: Indeed?
Camilla: Indeed it's time. We have all laid aside disguise but you.
Stranger: I wear no mask
Camilla (Terrified aside to Cassilda): No mask? No mask!

The King in Yellow, Act I, Scene 2

Obrazek
Cahir
Elder Thing
Elder Thing

Postprzez Tyrek » 2014-03-05, 08:01

Przejmować się nie przejmuje :) Cieszę się, że będzie szansa pograć z kimś ogranym i zobaczyć jak gra wygląda w praktyce. Granie w domowym zaciszu jest fajne, ale jak to przy karciankach bywa, dopiero ogrywanie się w większym gronie pokazuje możliwości gry i zrzuca klapki z oczu :) Pamiętam jak robiłem dawno temu pierwsze przymiarki do L5R - blokowe granie z kolegą - pojechaliśmy do ludzi i dopiero zobaczyliśmy jak gra naprawdę wygląda - nie wspominając o okropnym łomocie jaki zgarnęliśmy :mrgreen:

Może uda mi się sklecić z mojej puli jakieś mono cthulhu :mrgreen:
Tyrek
Scientist
Scientist

Postprzez Pleechu » 2014-03-05, 17:24

Polecam zakupić: Yogowy - The Key and the Gate Expansion lub teraz nowy Syndykowy Denizens of the Underworld Expansion, zawierają świetne karty do tychże frakcji i można tworzyć, Yogowy młynek lub Syndykową talię na zabawie ze Skillem. Na cardgamedb.com od czasu do czasu zajrzeć, świetna seria artykułów Pacta Arcana, recenzja ostatniego dodatku [właśnie Denizens of the Underworld] z opisami kart w razie wu. Całkiem przyzwoity też dodatek Terror in Venice Expansion [dodaje sporo do mechaniki Dzień/Noc plus Conspira i Maski]. FHTAGN!

P.S. Cahir, zagrasz Lożą i będzie po sprawie [zrób spis jakiejś talii i Ci zrobię:]
Obrazek
Pleechu
Ancient One
Ancient One

Postprzez Tyrek » 2014-03-05, 21:29

Deluxy mam wszystkie poza nowym Syndykowym i SoA - tutaj czekam na dodruk. Mill Yogowy jakiś takiś dziwny mi się wydaje - za mało grałem, żeby sobie wyobrazić jak tym podziałać :P
Tyrek
Scientist
Scientist

Postprzez Pleechu » 2014-03-05, 21:44

Mill jest swietny, jesli grales w Warhammer Invasion to cos jak Mroczne Elfy, szybko fioletowo i zabójczo. SoA ok, wzmocnili niezle łajzowatych MU, teraz doszlo kilka ciekawych kart co sam zreszta zauwazyles jak zakupiles Denizens - Strategic Planning do talii na studenciakach czy pan Conrad, ktory za darmoche wsadza lokacje do gry [z reki czy discarda]. Kombinacji wiele, nie polecam Loży, bo jest nią ciężko cokolwiek wygrać na turniejach, do zabawy owszem czy w kombosie z inną frakcją ale na mono stanowczo odradzam.
Obrazek
Pleechu
Ancient One
Ancient One

Postprzez Tyrek » 2014-03-05, 22:03

Na odwyrtke - SoA i Denizens brak ;) Co do Loży to odnotowane. W WHI nie grałem nic a nic. Poszperam, pomyślę, może nawet uda się coś pograć i w końcu z czymś przyjadę ;)
Tyrek
Scientist
Scientist

Następna strona

Powrót do Call of Cthulhu LCG