Kilka pytań na początek.

Moderatorzy: Pleechu, Cahir

Kilka pytań na początek.

Postprzez KGB » 2007-03-27, 21:37

Witajcie,

Zamierzam zacząć grać w call of cthulhu. Z opisu zasad wnioskuję, że nie są zbyt skomplikowane i nawet ja sobie poradzę ;) Chciałbym Wam jednak zadać kilka pytań na początek:

1. Ile mniej więcej zainwestować trzeba, aby zbudować przyzwoitą talię?

Widziałem, że starterek kosztuje ok. 40 zł, a bosterki są po 12zł. Poza większym jednorazowym wydatkiem, nie chciałbym wydawać więcej, niż 40-50 zł/miesiąc. Nie wiem, czy się da w ten sposób zrobić coś porządnego, więc powiedzcie, jeśli możecie, ile wydajecie miesięcznie na karty?

2. Czy we Wrocławiu jest jakaś stale grająca grupa i, jeśli jest, to czy można ich (Was) popodglądać przy grze, żeby się czegoś nauczyć?
Chciałbym zobaczyć, jak się gra, zanim zacznę budować swoją talię ;-)

Czy jest duża częstotliwość występowania dobrych kart w bosterkach?
Zastanawiam się nad kupnem kard na allegro, ale wolę jednak kupować bosterki (większa frajda ;)), o ile niezłe karty często się tam trafiają.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Będę również Wam wdzięczny za wszelkie rady na początek.

Pozdrawiam,
KGB
KGB
Student
Student

Postprzez Kiler » 2007-03-27, 22:18

*1
Jak zaczynałem gre to wydawałem około 30 złociszy miesięcznie. Kupiłem starter i pare busterów a potem starałem sie kupować karty na allegro. W późniejszym etapie w bustery to raczej sporadycznie inwestowałem gdyż wolałem kupować (lub wymieniać się na) konkretne, interesujące mnie karty od innych graczy lub polować na allegro :) Ale u mnie byłem prekursorem gry w CoCa więc każdy zaczynał tak jak ja i talie były mniej wiecej wyrównane.
*2
We Wrocławiu przypada najwięcej graczy na metr kwadratowy ^^ Jednak nie potrafią sie oni zmobilizować by przychodzić w większej liczbie na cyklicznie organizowane turnieje xD

Zależy do której edycji/dodatku kupujesz bustery.
Kiler
Servitor
Servitor

Postprzez KGB » 2007-03-27, 22:27

Harry napisał(a):

Zależy do której edycji/dodatku kupujesz bustery.

A konkretniej, które edycje byś polecał?
KGB
Student
Student

Postprzez Kiler » 2007-03-27, 22:33

Najlepsze karty można trafić w Eldritch Edition(EE) i Forgotten Cities(FC).
W innych też można trafić cos dobrego ale to zależy jaką frakcją byś chciał grać.
Kiler
Servitor
Servitor

Postprzez Cahir » 2007-03-27, 23:05

No proszę, witamy nowego cthulstystę :mrgreen:
Harry miał racje, że tarfiłeś do dobrego miasta na nauke gry Call of Cthulhu, zajrzyj do tematu - turnieje we Wrocławiu, żeby zobaczyc, że gramy juz w czwartek, mozesz przyjśc i spokojnie odpowiemy na wszystkie twoje pytania na żywo :-D
Obrazek

Camilla: You, sir, should unmask.
Stranger: Indeed?
Camilla: Indeed it's time. We have all laid aside disguise but you.
Stranger: I wear no mask
Camilla (Terrified aside to Cassilda): No mask? No mask!

The King in Yellow, Act I, Scene 2

Obrazek
Cahir
Elder Thing
Elder Thing

Postprzez KGB » 2007-03-27, 23:32

Thx Cahir (za PM również), thx Harry. W czwartek mam zajęcia, ale będę obserwował temat i na którymś z najbliższych turniejów (turniei? :/) się pojawię :)
KGB
Student
Student

Postprzez Cahir » 2007-03-28, 06:42

Nawet jak zaczynamy dopiero o 18.00 :?: Będziemy tam gdzieś do 20.30, a nastepny turniej w niedziele o 10.00
Obrazek

Obrazek
Cahir
Elder Thing
Elder Thing

Postprzez Volrath » 2007-03-30, 13:53

Widze, ze nie tylko ja bede Noobem:) Przychodz, przychodz. Im wiecej nas, tym lepiej!!:)
___
/ \
/ |
| oO /
/|| \/\
// // VV\
m . m |
; _, _,>
'" '"
Volrath
Cultist
Cultist

Postprzez Raziel » 2007-06-18, 20:51

Hmm.. u mnie podobnie jak u KGB, tylko że szukam graczy w Gdańsku :) No i jako że traktuję tę grę relaksacyjnie i mam ważniejsze wydatki to pewnie skończy się na jednorazowym zakupie starter+booster i ew. booster miesięcznie (jak mi kasy nie będzie żal :P).. ale jeśli nie żadnych graczy z Gdańska to nie ma sensu :P Więc się odezwijcie ;)
Raziel
Scientist
Scientist

Postprzez Komix » 2007-06-18, 20:59

Witam gracza z Gdańska (w końcu :mrgreen: )!
Zapraszam w środę do Rebela będzie kilka osób do gry! Spotykamy się kolo 14 :mrgreen:

Raziel napisał(a):Hmm.. u mnie podobnie jak u KGB, tylko że szukam graczy w Gdańsku :) No i jako że traktuję tę grę relaksacyjnie i mam ważniejsze wydatki to pewnie skończy się na jednorazowym zakupie starter+booster i ew. booster miesięcznie (jak mi kasy nie będzie żal :P).. ale jeśli nie żadnych graczy z Gdańska to nie ma sensu :P Więc się odezwijcie ;)

Jak nie ma sensu ?? Jest kilku graczy :D Ja jestem - no może nie z gdańska ale nie daleko mam :mrgreen:
Obrazek
Komix
Servitor
Servitor

Postprzez Raziel » 2007-06-19, 08:19

Tak jak napisałem już na prive - w takiej sytuacji mogę z czystym sumieniem zacząc grac :D Do zobaczenia w którąś środę :D
Raziel
Scientist
Scientist

Postprzez Gość » 2007-06-23, 09:55

Jak pytania na początek, takie dosć ważne: Gdzie w Wawie, poza internetem, można zakupić CoC CCG najlepiej boosterki (jeszcze nie wiem czym będę grał, może zdecyduję po obrazkach)
Gość

Postprzez Cahir » 2007-06-23, 11:25

Anonymous napisał(a):Jak pytania na początek, takie dosć ważne: Gdzie w Wawie, poza internetem, można zakupić CoC CCG najlepiej boosterki (jeszcze nie wiem czym będę grał, może zdecyduję po obrazkach)

Napisz na pw do niejakiego Shoguna który tu reprezentuje Warszawę. A jesli chodzi o obrazki gdzies na forum jest link do strony - Nyarlazorbec`a( jak wpiszesz w google tez trafisz na pewno) gdzie mozesz sciagnac wszytskie skany kart z wszystkich dodatków...
Obrazek

Obrazek
Cahir
Elder Thing
Elder Thing

Postprzez bigees » 2008-04-18, 22:09

witam
czy moglby ktos tak ogolnie wskazac, jakie dodatki sa najlepsze dla jakich frakcji?
tzn, w ktorych dodatkach jest najwiecej dobrych kart dla poszczegolnych frakcji?

z gory dzienx
bigees
High Priest
High Priest

Postprzez Zaurak » 2008-04-20, 16:55

Osobiście dla mnie najlepszym dodatkiem do Hastura jest Forgotten Cities - ogólnie tam są jedne z lepszych kart do wszystkich frakcji.

Najgorszy z dodatków to Maski Narliego. Słaby jest też Forbidden Relics, choć też są fajne karty. Eldrich i Arkham mają sporo rarytasów, ale jest tam tez dużo słabych i niegrywalnych eRek.

A jaka frakcja Cię interesuje? :mrgreen:
[center]"There is nothing else to life, or lifelessness...
Obrazek
...than the supreme note of art."[/center]
Zaurak
Servitor
Servitor

Następna strona

Powrót do Call of Cthulhu LCG